důchod, důchody
...
Rubriky
Úvod
Starobní důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Důchodový věk
Odchod do důchodu po roce 2012
Výpočet důchodu
Základní pojmy
Často kladené otázky
Důchodové zákony
OSSZ

Důležité
Úřední hodiny OSSZ:
  • po 8 - 17 hod.
  • út 8 - 14 hod.
  • st 8 - 17 hod.
  • čt 8 - 14 hod.
  • pá 8 - 13 hod.

Více informací zde

Vyhledávání
Vyhledávání zde

První česko-rakouský poradenský den o důchodech se bude konat v Gmündu

Lidé, kteří pracují nebo pracovali v Čechách a v Rakousku, mají nyní jedinečnou možnost dozvědět se více o podmínkách pro získání důchodu. Především pro ně je určen první mezinárodní poradenský den, který se uskuteční v pondělí 12. října 2009 v rakouském Gmündu.

Připravila jej Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a rakouský nositel důchodového pojištění Pensionsversicherungsanstalt (PV). Cílem poradenského dne je především informovat občany, kteří získali doby pojištění na území České republiky a Rakouska o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech v souladu s nařízením Rady (EHS) č. 1408/71. Jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k tomu potřebují a další užitečné informace.

Poradenský den v pondělí 12. října 2009 se bude konat na adrese: NÖ Gebietskrankenkasse, Walterstraße 1, Gmünd, a to od 9.00 – 16.00 hodin. Přednost při poradenství budou mít předem objednaní klienti. Na konzultace a rady se mohou lidé předem objednat na telefonním čísle +420 257 063 373. Organizátoři však vyjdou vstříc i ostatním zájemcům.

Poradenský tým budou tvořit vždy český a rakouský odborný pracovník, v případě potřeby je zajištěno tlumočení. Jednotlivé konzultace jsou plánovány v intervalu po 20 minutách. Poradenství bude ČSSZ a PV poskytovat bezplatně. Na konzultace je třeba vzít si s sebou průkaz totožnosti, doklady o pojištění, případně i pracovní smlouvu.

Plakát k pořádání poradenského dne naleznete zde.

Důležité
Kalkulačka pro výpočet důchodu

Přidejte do oblíbených
www.duchody.unas.cz