důchod, důchody
...
Rubriky
Úvod
Starobní důchod
Invalidní důchod
Vdovský důchod
Důchodový věk
Odchod do důchodu po roce 2012
Výpočet důchodu
Základní pojmy
Často kladené otázky
Důchodové zákony
OSSZ

Důležité
Úřední hodiny OSSZ:
  • po 8 - 17 hod.
  • út 8 - 14 hod.
  • st 8 - 17 hod.
  • čt 8 - 14 hod.
  • pá 8 - 13 hod.

Více informací zde

Vyhledávání
Vyhledávání zde

Česko-německé konzultační dny k důchodům se uskuteční v Regensburgu

Všem, kteří pracují nebo pracovali v Čechách a v Německu a chtějí se dozvědět odpovědi na otázky týkající se důchodového zabezpečení, jsou určeny mezinárodní konzultační dny. Už šesté česko-německé konzultační dny k důchodům se budou konat 17. a 18. března 2009 v německém Regensburgu.

Poradenství zájemcům poskytnou zástupci německého nositele důchodového pojištění Deutsche Rentenversicherung (DRV) a České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Konzultaci budou odborníci poskytovat bezplatně. Tým bude tvořit vždy český a německý odborný pracovník. V případě potřeby je zajištěno tlumočení. Přednost při poradenství mají předem objednaní klienti. Organizátoři však vyjdou vstříc i ostatním.

Konzultace budou odborníci z ČSSZ a DRV poskytovat v úterý 17. 3. 2009 od 9.00 do 16.30 hodin a ve středu 18. 3. 2009 od 9.00 do 13.00 hodin v pobočce poradenského místa DRV Maximilianstr. 9, Regensburg. Na akci upozorňuje na pobočkách DRV a v příhraničních okresních správách sociálního zabezpečení také dvojjazyčný plakát. Ten informuje o dokladech, které si je třeba vzít s seboudoklady o pojištění (především německé číslo pojištění, rodné číslo, případnou korespondenci s nositelem pojištění apod.), občanský průkaz nebo cestovní pas - a o telefonním čísle, na kterém si mohou zájemci předem sjednat termín konzultace (v německém i českém jazyce).

Šesté mezinárodní konzultační dny k důchodovému pojištění navazují na úspěšné minulé ročníky. Poprvé se česko-německé konzultační dny konaly v červnu 2006 v německém Pasově, další byly v dubnu 2007 v Karlových Varech a Praze, v říjnu 2007 v Mnichově a zatím poslední se uskutečnily v dubnu 2008 v Plzni a v říjnu 2008 v Drážďanech. Celkem se jich zúčastnilo téměř 570 klientů ČSSZ a DRV.

Organizaci konzultačních dnů v Regensburgu převzala německá strana, která také oslovila potenciální klienty formou dopisu. Na otázky o nárocích na dávky ze systémů pojištění ČR a SRN odpoví také dvojjazyčná informační brožura „Důchody v České republice a ve Spolkové republice Německo“. Stáhnout ji lze na http://www.cssz.cz/cz/informace/informacni-materialy/publikace.htm.

Důležité
Kalkulačka pro výpočet důchodu

Přidejte do oblíbených
www.duchody.unas.cz